Basic Beauty Tips: Ways To Keep You Beautiful

Ayaküstü Masaj > Pedicture > Basic Beauty Tips: Ways To Keep You Beautiful

Uzakdoğu’ya ve Tayland’a yaptığımız seyahatlerde, gezmekten yorgun düşmüş ayaklarımıza masaj yaptırırken geldi bu proje aklımıza…Gidenler bilirler, masaj uzakdoğuda spalarda, otellerde değil, sokaklarda şezlonglarda çok çok uygun fiyatlarla, tabiri caizse ayaküstü yapılır. Türkiye’de neden bu konseptte, fiyatı uygun, herkesin yararlanabileceği bir yer olmasın diye düşündük ve Ayaküstü Masaj’ı Kadıköy’de tarihi bir binayı restore ederek hizmetinize açtık. Ayak Masajı ile başladığımız bu projeyi zaman içinde gelen talepler doğruldusunda geliştirdik ve şekillendirdik..

Klasik Masaj Sert Vuruşlar, Ovma ve Dairesel hareketlerin vücuda kısmen yada tamamen uygulanması sonucu ortaya çıkan masaj şeklidir. Klasik Masaj, Tansiyonu düzenler, Ağrıyan kasları yumuşatmada yardımcı olur ve Kan dolaşımını hızlandırır, Ve Vücutta rahatlama hissi meydana getirir. Klasik Masaj vücuttaki dokuları ve hücreleri canlandırarak kişinin yorgunluk ve streslerinden kurtulmasına yardımcı olur.
Ayak masajı, vücudunuzdaki tüm bölgelere, organlara ve sistemlere karşılık gelen refleks – uyarı noktalarına özel el ve parmak teknikleri ile baskı, ovma ve uyarma olarak uygulanır. Ayak parmaklarından ayak bileklerine kadar olan bölgedeki tüm refleks noktalarına baskı yapılarak uygulanır.

Geçmişi 2500 yıl öncesine dayanan geleneksel Thai Masajı ayaklardan kafaya bedenin bütünü üzerine uygulanır. Günlük yaşamın bedeniniz üzerinde yarattığı gerginlikleri ve blokajları tedavi ederek bedensel, zihinsel ve ruhsal uyumunuzu yeniden kurmanıza yardımcı olur. Thai masajının temel ilkesi bedenlerimizde bulunan enerji kanalları boyunca kontrollü baskılar uygulayarak bu kanalları aktive etmek ve işlevselliklerini düzenli hale getirmektir. Aynı zamanda yoga duruşlarındakine benzer esnetmelerle bedeniniz için çok önemli olan esnekliği ona geri kazandırır. Bu nedenle Thai Masajı sıklıkla ''Pasif Yoga '' olarak da tanımlanır.

Masaj sonunda uygulanan rahatlatıcı kafa masajı vücudu gevşetir. Bedeniniz ve zihniniz huzur bulur.

Thai Masajı ile;

Enerjiniz aktive olur, kronik yorgunluğunuz azalır.

Kaslarınız gevşer ve güçlenir, bölgesel ağrılarınız azalır.

Kan dolaşımınız hızlanır, beniniz toksik maddelerden arınır.

Sinir sisteminiz yumuşar, stres seviyeniz azalır.

Derin bağ doku masajı , kas, eklem ve bağ doku üzerinde etkilidir.

Özellikle kronik ağrılar , gergin boyun , bel ağrısı , bacak sertleşmesi ve kapalı omuzların tedavisinde kullanılır .

Derin bağ doku masajı , normal masajlara göre daha yavaş , sıkışmış – katılaşmış alanlara daha fazla baskı ile adelelere katman katman uygulanır .

Kasları gevşetir ve hiç çalışmayan kaslara farkındalık kazandırır. Vücuttaki tokisnlerinatılmalarını sağlar. Kan dolaşımı ve Lenf sistemini düzenler.

Mix Masaj, Ayaküstü Masaj ekibi tarafından tasarlanan ve sizlere sunulan çok özel bir hizmet...

Bu uygulamamızda, danışan farklı masaj tekniklerinin bir arada kullanıldığı ve değişik manupilasyonlardan oluşan bir masaj potporisi alıyor. Bu sayede hangi masaj tekniğini daha çok sevdiğini, kendisine hangi manipülasyonların daha iyi geldiğini terapistimiz ile birlikte belirleyebiliyor. Aynı zamanda farklı pek çok masajın birleşiminden oluşan benzersiz bir masaj deneyimi yaşıyor. Eğer siz de hangi masajı sevdiğinize karar veremeyenlerdenseniz Mix Masaj tam da size göre...

Tetik noktalar, çalışma ve yaşam koşullarından kaynaklanan hareketsizlik, aynı pozisyonda uzun süreler kalmak, duruş bozuklukları, kazalar, ilaçlar, stres, ameliyatlar vs. nedeniyle kas lifleri üzerinde oluşan düğümcüklerdir. Bu düğümcükler zamanla bedende sistematik ağrı, his kaybı, kasın hareketinin sınırlanması, güç kaybı, uyuşma ve sancı şeklinde kendini gösterebilir.

Tetik nokta masajı bu düğümcüklerin açılmasına yönelik yapılan bir masajdır.

Kronik ağrılarda kesin çözümdür.

Örnek Tetik Nokta rahatsızlıkları:

Tenişçi dirseği, karpal tünel sendromu, fibroz (kulunç), omurga bozuklukları, topuk dikeni gibi.

Lenf Drenaj Masajı, lenf sisteminin aktive edilerek bölgesel yağlanmaya neden olan ödem ve toksinin atılmasını amaçlamaktadır. Aynı zamanda derinin ve dokunun da sıkılaşmasını sağlar.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Lenf Drenaj Masajının metabolizmayı hızlandırmaya yönelik etkisi kilo verme sürecine pozitif etki kattığı gibi, aynı zamanda son derece keyifli ve dinlendiricidir.

Lenf Drenaj Masajı bölgesel zayıflama kürleri haricinde, özellikle menapoz döneminde hormonal değişimlere bağlı olarak vücutta biriken ödemin de atılmasında son derece etkilidir.

Özellikle bayanlar için vücuttaki ve bacaklardaki şişlikler rahatsız edici olabilir. Lenfler üzerinde çalışarak lenf düğümlerindeki tıkanıklıklar açılır. Sempatik Sinir Sistemi’ne etki ederek, ağrıları azaltır ve derin rahatlık sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve lenf akımını hızlandırır.

Bireyin fizyolojik gereksinimleri doğrultusunda kas dokusu, kas yapısı ve ağrı eşiği göz önünde bulundurularak terapist tarafından belirlenen bölge ve noktalara uygulanan sağaltma ve rahatlatma metodudur.

Yaşamımızda ister istemez etkisine maruz kaldığımız ilaçlar, kozmetik ürünler ve yiyeceklerin bedenimizde oluşturduğu negatif birikimleri, yaşamın bize yüklediği stres, kaygı, öfke gibi olumsuz düşüncelerin bedenimizde oluşturduğu blokajların kalkması ve chi (yaşam) enerjisinin serbest kalmasına yardım eder.

İç organ detoks masajı; organları işlemek anlamına gelir. Yani iç organ chi enerjisini harekete geçirmek. Bu sistem; sorunun en köküne inerek hem nefes, hem ses hem de dokunuşun kullanıldığı bir masaj metodudur.

Tao sisteminde tüm rahatsızlıklar ince bağırsakta başlar ve ince bağırsakta biter. Yani hemen hemen tüm sağlık sorunlarının kökeni ince bağırsakta bulunabilir.

Tüm gaz sorunları, kabızlık ve bağırsak tembelliği, astım, düzensiz adet, kronik yorgunluk, depresyon, bel ağrısı ve daha birçok rahatsızlıkta çok önemli fayda sağlar.

Gerginliği azaltır, sırt kaslarını gevşetir, ağrı ve tutulmaları engeller. Kamburlaşma, ağır yükler taşıma, kötü oturma pozisyonu, uzun süre ayakta durma, kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden olur. Masaj kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletir. Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağıldığı için masaj doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici ya da hızlı hareketlerle canlandırıcı etki yapar.

Hamile masajı özellikle boyun, baş ve sırt bölgesinde oluşan gerginliklerin giderilmesinde etkilidir.Pelvik bölge üzerinde uygulanan hafif dokunuşlar doğuma yaklaşırken
bedeninizin ihtiyaç duyduğu esnekliği kazanmasıza yardımcı olur.Dolaşım bozukluklarının sebep olduğu siyatik, ödem ağrıları ve krampların giderilmesi, (düzenli terapi özellikle siyatik ağrılarını ciddi oranda
azaltmaktadır) ve enerjetik olarak bedenin canlandırılmasını içermektedir.

Doğal, cildi besleyen yağlarla uygulanan masaj, ciltte oluşan gerginlikleri de gidermektedir.

Kişiye özel olarak uygulanan masaj seansına, 4. Aydan başlayarak hamileliğin son haftalarına kadar rahatlıkla devam edilebilir.

Seansta doğumu hızlandırabilecek, doğum sürecine müdahale edebilecek her türlü manevradan itina ile kaçınıldığı için, düşük riski içermez. (Yine de seanslara başlamadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz)